top of page

WNĘTRZA

  • Projekty wnętrz prywatnych

stan deweloperski i rynek wtórny

  • Projekty wnętrz użyteczności publicznej

restauracje, hotele, biura, sklepy...

  • Kompleksowe realizacje z nadzorem autorskim

wizyty na inwestycji, organizacja materiałów, odbiory prac poszczególnych wykonawców...

  • Konsultacje projektowe

odpowiedzi na pytania związane z aranżacją, ergonomią i funkcjonalnością wnętrz

  • Projekty online

pełny zakres projektowy prowadzony drogą mailową i telefoniczną

CHARAKTERYSTYKA I PROCES PRACY

Inwentaryzacja

Jest pierwszą i niezbędną czynnością uruchamiającą proces projektowania. Zebranie precyzyjnych pomiarów pozwala stworzyć dokładną dokumentację projektową dla podwykonawców.


Układ funkcjonalny
Najtrudniejszy, bo najważniejszy etap całego przedsięwzięcia. Tu powstaje hybryda pomiędzy potrzebami klienta, kreatywnością architekta, ergonomią i możliwościami, które daje projektowana przestrzeń.
Powstaje kilka układów pomieszczeń wraz z rozmieszczeniem mebli w postaci rysunków i rzutów 2D.

Styl i estetyka
Po zaakceptowanym układzie funkcjonalnym jest czas na rozmowę o kolejnych potrzebach dotyczących kolorystyki i formy poszczególnych elementów wyposażenia. Chętnie poznaję inspiracje moich klientów, które są dobrym wstępem do tej dyskusji. Dzielę się z nimi moją wiedzą i doświadczeniem dotyczącym poszczególnych rozwiązań. Ważne jest też ujęcie wszystkich pomysłów w kontekście budżetu klienta.

Koncepcja 3D
Pierwsze decyzje wychodzą na światło dzienne w postaci modelu 3D. Jest on najbardziej wyczekiwany przez klienta, gdyż wszystkie ustalenia i rozmowy materializują się i układają w spójną całość. Przestrzenna forma projektu pozwala uzmysłowić podejmowane decyzje, zobaczyć kolory i tekstury w kontekście całego wnętrza.

Wizualizacje
W sposób fotorealistyczny oddają docelowość projektu, jego klimat i charakter, dlatego też pomagają upewnić się w podejmowanych decyzjach. Stanowią efekt wypracowanej wspólnie z klientem wizji.

 

Dokumentacja techniczna
Zawiera szereg szczegółowych rysunków wykonawczych, przygotowanych w oparciu o wszystkie ustalenia z klientem. Rysunki dotyczą:

  • wyburzeń i wymurowań

  • zmian w instalacji wod-kan i c.o.

  • rozmieszczeń punktów elektrycznych i oświetleniowych

  • rzuty i przekroje ścian z opisem wszystkich materiałów wykończeniowych oraz sprzętów

  • projekty zabudów meblowych


Dostawcy i podwykonawcy
Współpraca tylko ze sprawdzonymi i rzetelnymi ludźmi to klucz do sukcesu. Mając na uwadze zakładany wcześniej budżet klienta, przygotowuje zestawienia i kosztorysy wszystkich elementów wyposażenia wnętrza, materiałów wykończeniowych oraz prac remontowo - budowlanych.

Nadzór autorski
Niezbędny, aby cały proces tworzenia i projektowania nie poszedł na marne. Wizyty architekta na inwestycji zagwarantują, że prace remontowe będą przebiegały zgodnie z założeniami w oparciu o dokumentację projektową.

bottom of page